top of page

הנהלה וצוות המרכז השיקומי

במרכז השיקומי צוות רב מקצועי שתפקידו לתמוך בילד עם כבדות שמיעה וחירשות ובמשפחתו. בצוות גננות, מטפלים רגשיים, אנשי מקצועות הבריאות, עובדים סוציאליים ומערך סיוע.
הצוות עובד בגישה הוליסטית ומערכתית המתייחסת אל הילד ועולמו כמכלול ורואה את המשפחה כנדבך משמעותי בשיקומו של הילד.
הצוות כולו הינו בעל הכשרה בחינוך ושיקום ילדים כבדי שמיעה וחירשים. הצוות משתלם ומתעדכן בחידושים טכנולוגים, חינוכיים וטיפולים בתחום .
הצוות של מיחא, משתתף בכנסים בארץ ובעולם והעבודה השיקומית שלו זוכה להכרה ולהערכה.

מנהל מקצועי – בראש הצוות המנהל המקצועי המתווה, מוביל ומלווה את הצוות ושותף פעיל בבניית תכניות ההתערבות וביישומם. הוא זה שמוביל השתתפות בהשתלמויות מקצועיות ועדכניות, כמו גם את לווי המשפחה וילדה מהגעתם למרכז. המנהל אחראי על קשרי חוץ וקהילה.

השינויים המדהימים שחלו בתחומי הטכנולוגיה והרפואה מחייבים אותנו להמשיך להתעדכן ולעדכן כל הזמן את שיטות הטיפול והשיקום שלנו, לרכוש ציוד, להכשיר צוות מקצועי המתמחה בכל שיטות השיקום החדישות.
כל אלו נעשים כיום במבנה החדש והמורחב של המרכז השיקומי שלנו ובו קיימים מגוון חדרים ואמצעים הכוללים כיום חדר אודיולוגי חדיש הנותן מענים אודיולוגיים איכותיים לתינוקות, פעוטים וילדים בדרום הזקוקים לו.
השרות המקצועי של מיח”א באזור הדרום הוא ייעודי, מיוחד והיחיד בתחומו בדרום. ילדי הדרום על מגוון אוכלוסיותיו זוכים לקבל שיקום איכותי שיאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, לפתח יכולות שמיעה ושפה, להפוך בבגרותם לאזרחים החיים חיים עצמאיים ותורמים לחברה
עמותת מיח”א ועובדיה מחויבים למקצועיות ולתוצאות. ילדים המשוקמים במיח”א מפתחים שפה ודבור ומשולבים בקהילה .דבר שמשמעותו היא שילוב מלא בעתיד בקהילה ,למידה באוניברסיטאות רכישת מקצועות והגשמה של חלומו של כל הורה שנולד לו ילד כבד שמיעה או חירש.
פעילויות העמותה זכו להכרה. ליושבי ראש העמותה בעבר הגב’ ורדה גרשפלד ז”ל ולמר עובדיה קלעי יבל”א הוענק תואר יקיר באר שבע , ולחסיה בן ישראל ,כיום יו”ר העמותה, הוענק פרס חינוך ואות יקיר הנוער.

העבודה החינוכית שיקומית שלנו זוכה להערכה בארץ ובעולם, ואנו שותפים פעילים בכנסים בינלאומיים ובארץ.
וכאן גם המקום להודות לאנשי המקצוע המסורים שלנו, לתורמים היקרים ולחברי העמותה המתנדבים היקרים לדורותיהם שבזכות חזונם אמונתם ושקדנותם השירות הזה קיים. אשרינו !

שירלי קפלן

_MG_8719.jpg

דבר המנהלת

עמותת מיח”א- מחנכי ילדים חרשים, באר שבע נוסדה בשנת 1964, על ידי אנשים מהקהילה שזיהו צורך חסר – מתן שירות חינוכי- שיקומי לפעוטים שאובחנה אצלם שמיעה לקויה.

למעשה במיח”א נפתחת הדלת הראשונה הנותנת יד ומענה להורים הבאים עם האבחנה מבית החולים כי ילדם כבד שמיעה או חירש.
במיח”א ההורים נחשפים לראשונה לאפשרויות הקיימות בשיקום השמיעה של ילדם, הם מקבלים ידע ותמיכה וילדיהם זוכים להשתלב בתוכניות השיקום השונות והמגוונות והמותאמות לצרכיו ולרצון משפחתו.
במהלך השנים, העמותה בנתה בסיס לגישה טיפולית ויצקה תשתית מקצועית בכל הקשור לאבחון מוקדם, טיפול חדשני ועדכני מותאם לחידושים הקיימים כיום בארץ ובעולם. כשהמטרה היא רכישת שפה ושילוב ילדים כבדי שמיעה וחרשים במערכת החינוך עם בני גילם השומעים. העמדת הילד ומשפחתו במרכז העשייה היא חיונית בד בבד עם יצירת שותפות פעילה שלהם בכל הקשור לשיקום ילדם. כך נבנה אמון ובסיס איתן בדרך לשיקום מוצלח בקהילה.

bottom of page